Pytania i odpowiedzi.

Tutaj znajdziecie Państwo pytania z odpowiedziami, które najczęściej zadają nam rodzice.

1

Czy moje dziecko może być razem z koleżanką w pokoju?

Tak oczywiście może ale po wcześniejszym poinformowaniu nas o tym. ( tydzień przed rozpoczęciem turnusu drogą email ) Dzieci przydzielamy do pokoi według wieku.
2

Czy moje dziecko może na wakacje zabrać ze sobą jakieś zwierzątko?

Niestety nie może.
3

Czy moje córki mogą być razem w pokoju?

Niestety nie. 90% rodzeństw kłóci się podczas trwania turnusu dlatego zawsze rozdzielamy je do innych pokoi. Prosimy pamiętać że starsze siostry nie lubią opiekować się młodszymi podczas wakacji. Chcą poznawać nowe koleżanki .
4

Czy podczas trwania turnusu możemy odwiedzić nasze dziecko?

Niestety unikamy odwiedzania dzieci. Wiele z nich przyjeżdża z bardzo daleka i rodzice nie mają możliwości przyjazdu do nich. Po co ma być im przykro?? Po drugie mamy ustalony plan dnia i aby wyrobić się ze wszystkimi zajęciami musimy trzymać się harmonogramu godzinowego. Po trzecie - wyjazd rodzica to tęsknota kończąca się zazwyczaj płaczem u dzieci, które pierwszy raz wyjeżdżają same. Myślimy że to wcale nie potrzebne.
5

Czy moje dziecko musi posiadać własny sprzęt jeździecki?

Nie, nie musi. Kaski oraz kamizelki bezpieczne dostępne są nieodpłatnie dla uczestników.
6

Czy możemy liczyć na jakiś rabat?

Kochani rodzice niestety nie. Konie to żywe zwierzęta a nie rower, który wyrzucimy w kąt na strych i poczeka do następnej wiosny. Potrzebują naszej opieki codziennie, 7 dni w tygodniu. Zjadają dużo. Bardzo nam przykro.
7

Jak wyglądają u was posiłki?

Śniadania i kolacje podawane są w formie szwedzkiego stołu. Obiad również nie jest wydzielany i dzieci mogą jeść ile chcą. Jeśli Państwa pociecha jest niejadkiem nie mamy zamiaru zmuszać jej do jedzenia. Jeśli zgłodnieje, zawsze może przyjść do nas i poprosić o kanapkę. To naprawdę żaden problem.
8

Dlaczego moje dziecko jeździ na lonży a przecież w stajni do której uczęszcza na zajęcia jeździ samodzielnie?

A dlatego ponieważ: - popełnia błędy, których nie da się skorygować podczas samodzielnej jazdy, - jeździło w zastępie ( koń za koniem ), nie potrafi pracować poprawnie dosiadem i łydką, nie potrafi również kierować. W naszej stajni nie jeździmy w zastępach. Max na jazdach samodzielnych mamy 4 konie.
9

Na jakich koniach prowadzicie zajęcia? Takich normalnych czy kucykach?

Należy tutaj zastanowić się nad słowem normalne?? Co to znaczy normalne konie? Hodujemy od 1993 roku Kuce Felińskie. To konie o wzroście do 148 cm w kłębie. Nie kucyki (choć takie również posiadamy) a kuce to co innego J Nie posiadamy tzn normalnych dużych koni ;) Nasze Felińczyki uważamy za 1000% normalne i super konie ;)
10

Dzień dobry! Poprosimy od Państwa dokumentyczyli regulamin oraz deklarację.

Ale jakie dokumenty?? My nic nie mamy! Kochani 3 razy informujemy Was ( w emailach, podczas rozmów telefonicznych ) o potrzebnych dokumentach, które musicie wydrukować, wypełnić , każdy w dwóch egzemplarzach. Bez potrzebnych dokumentów Państwa pociecha nie zostanie zakwaterowana i przyjęta na turnus.
11

Po co dziecku śpiwór? Czy nasze pociechy będą spały na polu?!?!

Nie Państwa dzieci nie będą spały na zewnątrz. Nasz ośrodek nie zapewnia uczestnikom pościeli. Każdy ma mieć swoją kołdrę lub śpiwór, kocyk i poduszkę.
12

Dlaczego Państwo schowaliście mojemu dziecku rzeczy??

Jakie rzeczy?? O co chodzi?? Kochani my nie zaglądamy ani nie szperamy dzieciom po szafach ani torbach. Owszem bardzo pilnujemy porządków i czystości w pokojach ale każdy z uczestników powinien pilnować gdzie odkłada rzeczy i oczywiście wiedzieć JAKIE RZECZY POSIADA!! KAŻDA RZECZ POWINNA BYĆ PODPISANA INICJAŁAMI.
13

Jakiej wysokości kieszonkowe należy dać dziecku?

To zależy od Państwa. Tak żeby nie brakło J A jak braknie zawsze możemy pożyczyć
14

Jakich pojemności powinna być woda w butelkach dla dzieci?

Najlepiej 0,5l tak aby dzieci nie musiały ciężko nosić
15

Czy możemy odebrać nasze dziecko później niż godzina 12.00?

Oczywiście, że możecie ale po wcześniejszej konsultacji z naszą kadrą.
logo

Stajnia Eliksir - Jazda konna Szczyrk

Search